Advantage – užlašinamasis tirpalas (šunims)SUDĖTIS. 1 ml 10 % koncentracijos tirpalo yra:

imidakloprido                           100 mg,

butilhidroksitolueno                     1 mg,

pagalbinių medžiagų                iki 1 ml.

SAVYBĖS. Imidaklopridas arba 1-(6-chloro-3-piridilmetil)-N-nitro-imidazolidin-2-ilideneaminas yra ektoparazitus veikianti medžiaga, kuri priklauso naujai chloronikotinilo darinių grupei. Cheminis šios medžiagos pavadinimas yra chloronikotinilo nitroguanidinas. Imidaklopridas gerai jungiasi su vabzdžių nervų sistemos posinapsinės membranos acetilcholino receptoriais. Susijungęs slopina cholinerginių impulsų perdavimą, sukelia paralyžių ir žūtį. Panaudojus preparatą, blusos žūna per vieną parą. Pakanka gydyti vieną kartą, kad šunys neužsikrėstų blusomis 4 sav. Imidaklopridas menkai sąveikauja su žinduolių nikotinerginių receptorių sritimis, nepraeina kraujo-smegenų barjero, todėl neveikia žinduolių CNS. Atlikus tyrimus su triušiais, pelėmis bei žiurkėmis ir skyrus subletalines preparato dozes, buvo nustatytas minimalus farmakologinis poveikis žinduoliams. Preparatas skirtas naudoti išoriškai. Užlašintas šunims ant odos greitai pasiskirsto po visą kūno paviršių, sisteminė adsorbcija organizme yra nedidelė ir trumpalaikė. Embriotoksinis, teratogeninis ir reprodukcijai neigiamas poveikis nenustatytas.

PASKIRTIS. Šunims, užsikrėtusiems blusomis (Ctenocephalides spp.) gydyti ir profilaktiškai bei kaip papildoma priemonė, gydant blusų sukeltą alerginį dermatitą.

NAUDOJIMAS IR DOZĖS. Preparatas skirtas tik išoriniam naudojimui. Naudoti galima tik ant nepažeistos odos. Panaudojus preparatą, būtina neleisti šunims laižyti kailį. Galima skirti šuningoms ir laktacijos metu kalėms. Tikslią dozę Jums nustatys “Ernista” klinikos specialistai. Prieš naudojant, preparato tūbelę reikia išimti iš apsauginės pakuotės. Laikant tūbelę kamšteliu aukštyn, reikia atsukti ir nuimti kamštelį, po to, jį apvertus, kitu galu užmauti ant tūbelės, sukant pradurti tūbelės sandariklį ir nuimti kamštelį. Praskyrus šuns plaukus keteros srityje tarp menčių, kad matytųsi oda, reikia priliesti tūbelės galiuku odą ir spustelėti tūbelę kelis kartus, kol visas turinys išbėgs. Advantage® 40, 100 ir 250 išspaudžiami vienoje vietoje, o Advantage® 400 — keturiose vietose išilgai stuburo linijos, kad preparatas nenutekėtų ir tolygiau pasiskirstytų. Nemasažuoti ir neskirstyti pirštais. Neliesti vaisto rankomis. Neleisti šunims laižyti vienas kitą. Panaudojus preparatą, blusos žūna per vieną dieną. Pakanka gydyti vieną kartą, kad šuo neužsikrėstų blusomis 4 sav. Per šešias savaites ar vėliau, aplinkoje gali atsirasti kita blusų karta, todėl rekomenduotina gydymą kartoti kas mėnesį. Preparatas efektyviai veikia net sudrėkus kailiui, tačiau dažnai maudant, pakartotinai gydyti būtina dažniau kaip kas 4 sav. Negalima vaisto naudoti dažniau nei kartą per savaitę.

KONTRAINDIKACIJOS. Neskirti šuniukams iki 8 sav. amžiaus.

ŠALUTINIS POVEIKIS. Preparatas yra kartus, todėl šunims palaižius lašinimo vietą, gali padidėti seilėtekis. Tai nėra apsinuodijimo požymis ir praeina savaime per keletą minučių. Specifinių priešnuodžių nėra. Ūmiais atvejais patartina duoti aktyvuotos anglies. Pastebėjus preparato sukeltą šalutinį poveikį, būtina pranešti veterinarijos gydytojui arba Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai.