Prieš įsigyjant gyvūnąSkirtingai nuo žaislų, gyvūnas kvėpuoja, bėgioja, aktyviai žaidžia, taip suteikdamas džiaugsmą vaikams. Galimybė kalbėtis, pasiguosti gyvūnui reikalinga daugumai vaikų, ypač kai suaugusieji jiems teikti mažai dėmesio. Uždaram, nedrąsiam, neryžtingam vaikui žiurkėnas, katė ar šuo dažnai pakeičia draugą: jis patiki jiems didžiausias paslaptis, liūdesį ir džiaugsmą.

Tačiau prieš įsigyjant gyvūną būtina žinoti: pirmiausia, turite suprasti, kad bet koks gyvūnas – ne žaislas, ir kad jei vaikas dar mažas, dauguma užduočių ir atsakomybę už rūpinimąsi gyvūnų priežiūra kris ant Jūsų pečių. Net jeigu vaikas sako Jums kitaip. Taigi paklauskite savęs, ar esate pasiruošęs turėti namie augintinį, kuris reikalauja daug dėmesio, laiko rūpintis ir bendrauti, taip pat išlaidų veterinarui, maistui, žaislams ir t.t. Ar augintiniui yra pasirengus visa Jūsų šeima? Gyvūnas namie faktiškai tampa nauju šeimos nariu. Jūs taip pat turite pagalvoti, kas pasirūpins gyvūnais, kai visa šeima išvyks atostogų. Svarbų vaidmenį atlieka ir gyvenamoji vieta. Jei turite erdvius namus, tada galite auginti bet kokį gyvūną, bet jei namai- nedidelis butas? Prieš įsigyjant gyvūną gerai apsvarstykite ar užteks vietos ir Jums ir augintiniui. Jei nesate pasiruošę auginti gyvūnų geriau net nebandykite. Priešingu atveju, kai jūs suprasite, kad negalite pasirūpinti augintiniui, nei suteikti tinkamu sąlygų jam gyventi, Jūsų šeimoje, atsisveikinimas gali tapti didelė tragedija ir vaikui ir gyvūnui.

Visgi augintinis namie ne visada gali teikti džiaugsmą. Tad su kokiomis problemomis gali tekti susidurti? Pirmiausia tai alergija. Prieš įsigyjant gyvūną įsitikinkite kad vaikas ar kuris kitas Jūsų šeimos narys nesate alergiški. Taip pat katės, šunis ir graužikai yra tam tikru infekcijų nešėjai. Prisiminkite ir tai kad katė gali įdrėksti, šuo ir pelė įkasti. Tačiau tinkamai auklėjant ir prižiūrint visų šių pavojų galima išvengti.

Sudėkite visus pliusus ir minusus, o tada nuspręskite ar galite auginti gyvūną. Patikėkite, tai vaikui būtų didelė laimė.

Parengta pagal www.womens-news.net