BlusosSu blusų problema anksčiau ar vėliau susiduria dauguma šunų augintojų. Blusos ne tik sukelia šuniui diskomfortą. Jos yra daugelio ligų platintojos, gali sukelti anemiją. Labiausiai blusos pavojingos mažiems šuniukams, nes jų organizmas dar nesugeba tinkamai priešintis. Taip pat padidinta rizika yra ir senyvo amžiaus šunims. Nuolat tikrinkite savo šuns kailį. Jeigu Jūsų šuo nuolat kasosi ir kandžioja kailį arba kailyje ant nugaros ar tarp užpakalinių kojų randate juodų taškelių (blusų išmatos), tai rodo, kad jūsų šuo greičiausiai turi blusų.

Kaip patikrinti, ar tai blusos:

Jei norite sužinoti ar šuo tikrai turi blusų, įkelkite jį į vonią ir keletą kartų intensyviai perbraukite rankomis prieš kailį. Jeigu po to vonioje pamatysite smulkių tamsių taškelių, tai tikriausiai bus blusų išmatos. Kad įsitikintumėte ar neklystate, ant taškelių užlašinkite vandens. Jeigu tai blusų išmatos, jos paraudonuos.

Alerginis dermatitas:

Kai kurie šunys yra alergiški blusų seilėms. Netgi įkandus vienai blusai toks šuo pradeda kasytis ir kandžioti savo kailį. Gali atsirasti viso kūno pleiskanojimas, tai gali sukelti odos paraudimą, sudirgimą, plaukų slinkimą. Kai kuriems šunims, kol bus išnaikintos blusos, gali prireikti medikamentinio gydymo.

Gydomieji preparatai nuo blusų

Specialūs preparatai parduodami tik veterinarijos klinikose ar vaistinėse. Būna girdomi arba lašinami ant odos. Pasitarkite su “Ernista” veterinarijos specialistais. Kitos kovos su blusomis priemonės:

  • Šampūnai, specialūs tirpalai bei purškalai.
  • Antkakliai nuo blusų.
  • Švaros palaikymas.
  • Dažnas patalpos valymas dulkių siurbliu bei drėgnas patalpų valymas efektyviai padės sumažinti blusų kiekį namuose.
  • Aerozoliai, purškalai patalpų dezinfekavimui.
  • Kiemo dezinfekavimo priemonės.
  • Super premium ėdalas.

Iššukavimas yra laikina ir neefektyvi kovos su blusomis priemonė. Dauguma blusų pasilieka šuns kailyje. Viena populiariausių veterinarijos klinikos “Ernista” specialistų rekomanduojamų preparatų nuo blusų yra Advantage, norėdami pasiskaityti apie preparatą spauskite šias nuorodas: Katėms, Šunims.