Apie Musveterinarija, veterinarijos klinika kaune, ernista, uab ernista

2005 m. balandžio 19 d. duris savo mažiesiems pacientams ir jų šeimininkams atvėrė IĮ ERNISTA veterinarijos klinikos kolektyvas. Mes, veterinarijos gydytojai, pasirengę padėti atsitikus nelaimei, sunegalavus augintiniui ar pakonsultuoti iškilus Jūsų augintinio priežiūros klausimams. Klinikoje dirba Reda Čelskė, Donata Stravinskienė,Ignas Stanevičius.

Kiekvienas žmogus, norėdamas įsigyti augintinį, pirmiausia turėtų apgalvoti šį sprendimą. Jei Jūs norite daugiau laiko praleisti gamtoje, pasivaikščioti, pailsėti – įsigykite šuniuką. Kokios veislės šunį pasirinkti, kaip jį auklėti ir prižiūrėti? Šiais klausimais taip pat galite kreiptis ir į mus. Mes Jums patarsime, koks šuo Jums tiktų Jūsų namuose. Na, o jei Jūs esate kačių, žiurkėnų, jūrų kiaulyčių, dekoratyvinių triušiukų ar roplių mylėtojai – taip pat galime Jums padėti. Įsigijus gyvūną, pirmiausia patartina apsilankyti pas veterinarijos gydytojus. Čia nuodugniai apžiūrėsime, ištirsime, ar neserga odos parazitinėmis ir infekcinėmis ligomis, ar neturi grybelio.

Šuniukai ir kačiukai turi būti dehelmintizuojami, išnaikinamos blusos. Ir tik įsitikinus, kad Jūsų augintinis neturi vidinių ir išorinių parazitų, būtina jį vakcinuoti. Šuniukai ir kačiukai vakcinuojami jau nuo 1 mėn. amžiaus, po to būtina pakartotina vakcinacija, kuri užtikrina tvirto imuniteto susidarymą. Patarsime, kaip prižiūrėti gyvūną, kokį maistą parinkti. Jei Jūs negalite, ar tiesiog esate nusiteikę prieš maitinimą sausu ar konservuotu pašaru, padėsime sudaryti tinkamą, subalansuotą racioną Jūsų draugui. Na, o jei Jūs norite, mes parinksime šuniukui ar kačiukui, pagal amžių, veislę, aktyvumą, jam tinkantį sausą ar konservuotą maistą. Taip pat rekomenduojame augantiems gyvūnams duoti vitamininių mineralinių priedų. Šie maisto papildai reikalingi tam, kad Jūsų augintinis augtų sveikas ir stiprus. Susidariusi klaidinga nuomonė, kad vyresniems augintiniams papildų nereikia, mat jie juos gauna su maistu. Gyvūnui vitaminai ir mineralai reikalingi norint išlaikyti sveikus dantis, kaulus, sąnarius bei gerą kailio būklę, vitaminai svarbūs Jūsų augintinio nervų sistemai, kraujotakai, virškinimui ir imuninei sistemai.

Net iš pažiūros sveikam augintiniui reikalinga nuodugni veterinarijos gydytojo apžiūra ir konsultacija. Būtina laikytis profilaktikos priemonių. Pas mus galite atlikti savo augintinio biocheminį bei morfologinį kraujo tyrimą, šlapimo, koprologinį, odos skutmenų, kt. tyrimus. Taip pat kastruojame, sterilizuojame, atliekame vidaus organų, Cezario pjūvio, navikų šalinimo ir kt. operacijas.

Ankstyvą pavasarį augintinius pradeda kamuoti blusos ir erkės. Blusos sukelia žymius odos pažeidimus – nuo pastovaus kasymosi Jūsų augintiniui išsivysto alerginis dermatitas, pūliuojančios žaizdos ir kiti odos pažeidimai. Taip pat blusos perneša kai kurių helmintų kiaušinėlius. Labai svarbu apsaugoti gyvūnus nuo kraujasiurbių erkių, jos perneša sunkias, kartais net nepagydomas ligas, kaip babeziozė, infekcinis meninigoencefalitas, ko pasekoje atsiranda negrįžtami pokyčiai organizme.

Profilaktinių priemonių, norint išvengti šių ligų, rasite mūsų vaistinėje. Prekiaujame įvairių firmų produkcija, taip pat prekiaujame įvairių firmų vitamininiais mineraliniais papildais, kailio priežiūros, ausų, akių, dantų priežiūros priemonėmis. Pas mus rasite didelį sauso ir konservuoto pašaro asortimentą.

Norime priminti keliaujantiems ar išvažiuojantiems gyventi į užsienį, kad mes ruošiame išvykimui – mikroschemuojame, išrašome tarptautinį pasą. Jei būtinas kraujo pasiutligės antikūnių titras, taip pat sutvarkome.

Su gerais ketinimais laukiame Jūsų su savo mažaisiais draugais.